• Profil školy

• Základná škola Bešeňov je štátna vidiecka základná škola s vyučovacím jazykom slovenským bez právnej subjektivity. Má 4 ročníky, 2 triedy (1. a 3. ročník sú spojené triedy a  2. a 4.ročník sú spojené triedy),súčasťou školy je aj Školský klub detí s 2 vychovávateľkami a dvomi oddeleniami.

Pedagogický kolektív tvoria 2 učiteľky a 2 vychovávateľky, náboženskú výchovu vyučuje p. kaplan z Nových Zámkov.

Škola plní úlohy z projektu Škola podporujúca zdravie, vzdelávacieho projektu Integrované tematické vyučovanie  a rozvíja kľúčové kompetencie žiakov.

Aj v tomto školskom roku  pedagogický kolektív uplatňuje nové stratégie, metódy a formy z projektu Škola,ktorej to myslí .

Naša škola sa zameriava na vyučovanie predmetu Informatika už od 1.ročníka. Pokračujeme aj  vo vyučovaní anglického jazyka od 1.ročníka. Náboženská výchova sa vyučuje ako povinne voliteľný predmet.

Na škole pracujú 2 záujmové krúžky - Tanečný a Informatický krúžok. V rámci ŠKD deti plnia úlohy ENV z projektu Strom života.

Naša škola sa venuje aj  nadaným žiakom, zapájame ich do rôznych súťaží, napr.: iBobor, Pytagoriáda, Matematický klokan, Prečo mám rád slovenčinu...,Prednes poézie a prózy, Slávik Slovenska, Vesmír očami detí, Mini futbal, Ľudské práva očami detí.

Systém prevencie drogových závislostí,environmentálnej výchovy a výchovy k manželstvu a rodičovstvu sa realizuje cez obsah jednotlivých predmetov i organizáciou mimoškolských aktivít: Európsky deň jazykov, Európsky týždeň športu. Do školy na bicykli, Hovorme o jedle, Svetový deň nefajčenia, Deň narcisov a iné. O aktivitách sa vedú záznamy v školskej kronike, zverejňujeme ich na webovej stránke školy.

Spolupatričnosť a hrdosť na svoju školu je upevňovaná spoločnými akciami v spolupráci s rodičmi- Európsky deň rodičov a škôl, Predvianočné stretnutie v kostole, Deň otvorených dverí, Školský karneval, Týždeň hlasného čítania, Akadémia pre rodičov, návšteva divadelného predstavenia v Nitre, v Bratislave, školské výlety a exkurzie, škola v prírode.

Škola každoročne organizuje základný a rozširujúci plavecký výcvik pre žiakov 1. až 4. ročníka na plavárni v Nových Zámkoch. Žiaci našej školy tiež majú možnosť absolvovať kurz dopravnej výchovy na Detskom dopravnom ihrisku v Galante.

Medziľudské vzťahy skvalitňujeme na netradičných formách vyučovania- na vlastivedných školských výletoch a exkurziách. Spolupracujeme aj s ped.-psych.poradňou v Nových Zámkoch, a tiež so špec.-ped.poradňou v Hurbanove.

Obraz o činnosti našej školy dotvára výborná spolupráca s rodičmi a so zriaďovateľom školy.

Komplexná inšpekcia v školskom roku 2005/2006 potvrdila dobrú úroveň našej školy, v porovnaní s výsledkami základných škôl v SR a Nitrianskom kraji v šk. roku 2004/2005 je úroveň lepšia.