• Učenie nás baví

• Projekt Na každej škole záleží, ktorý organizuje Komenského inštitút a Poštová banka, prináša inšpirácie, podporu a konkrétne kroky, ktoré ukazujú na možnú zmenu školstva zdola. Jeho druhý ročník sa koná v Nitrianskom kraji. Pedagógom predstavil inovatívne techniky učenia a motivoval ich k tomu, aby deti začali vzdelávať inak, a to v oblastiach, ktoré sú pre nich skutočne dôležité.

Program Na každej škole záleží vznikol za účelom reformy školstva, pričom podporuje hlavne reformu učiteľov, ktorí sú dôležitou hybnou silou vzdelávania. Jeho cieľom je ponúknuť pedagógom možnosti ako pracovať so žiakmi a študentmi inak, prihovárať sa im moderným jazykom, vedieť ich zaujať inovatívnymi postupmi a účinnými vyučovacími metódami.

Učitelia, ktorí absolvovali aspoň dva workshopy, mohli požiadať o grant vo výške 2 000 eur na realizáciu projektu zmeny na svojej. škole.

Naša škola sa zapojila do projektu a získala grant, vďaka ktorému sme mohli zrealizovať novú školskú knižnicu.