• BIELA PASTELKA 2024

Aj my sme sa zapojili do verejnej zbierky BIELA PASTELKA 2024 v spolupráci so Základnou školou vo Dvoroch nad Žiatvou. ĎAKUJEM patrí všetkým, ktorí ste finančne prispeli. Podarilo sa vyzbierať 270 eur. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Ďakujeme veľmi pekne.

• Objavujeme a skúmame na prírodovede

• Prírodoveda - v 3. a 4.ročniku objavujeme neživú prírodu a skúmame prírodné javy. Takto sa žiaci 3. ročníka tešili z výskumnej aktivity, kde zisťovali, ktoré látky plávajú na hladine a ktoré klesajú ku dnu. Najprv si vytvorili predpoklad a následne prakticky overovali skutočnosť. Žiaci 4.ročníka so záujmom zisťovali, prečo predmety padajú vždy smerom k povrchu Zeme - naučili sa, že na ne pôsobí zemská príťažlivosť. Na záver sa žiaci vyjadrili, čo sa naučili, čo ich prekvapilo, čo ich zaujalo, o čom by sa chceli dozvedieť viac.

• Zážitkové vyučovanie vlastivedy

• Zážitkové vyučovanie vlastivedy v 3. a 4. ročníku - pozorovali sme miestnu krajinu, vysvetlili pojmy rovinatá a hornatá krajina, diskutovali sme, čím sa líši vidiecka a mestská krajina.

• Radosť a zábava na matematike v 3. a 4. ročníku

• Hravou a zábavnou formou sme si precvičili sčitovanie a odčitovanie do 100, a tiež násobenie a delenie do 100. Žiaci počítali jedna radosť a usilovne hľadali správne výsledky do domina.