• HOVORME O JEDLE

• 20. 10. 2021
      • Tento týždeň sa venujeme s našimi žiakmi aj vzdelávacej aktivite Hovorme o jedle, ktorej cieľom je vyvolávať a podporovať spoluprácu a aktívnu účasť detí pri budovaní spôsobilosti k vhodnému výberu potravín a vhodného životného štýlu, schopnosti prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, povedomia o význame potravín.

• HOVORME O JEDLE: viac

• 17. 10. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Do školy na bicykli .

Tak ako aj minulý školský rok, aj tento sme sa rozhodli, že sa zapojíme do projektu "Do školy na bicykli" ktorého cieľom je nerobiť z detí "autoholikov" a naučiť ich hýbať sa. Rôznymi formami aktivít sme sa deti snažili motivovať k zdravšiemu a ekologickejšiemu dochádzaniu do školy. Tento rok sme si dali obzvlášť záležať aj na bezpečnosti, s ktorou nám pomohla Obecná polícia.

• Do školy na bicykli : viac
      • Čítanie s pánom "Mrkvičkom"

• 13. 10. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítanie.

V rámci projektu "Na každej škole záleží" sme 11. októbra 2021 privítali v našej škole pána Tibora Hujdiča alebo pána "Mrkvičku", propagátora a motivátora čítania. Cieľom čítania s pánom "Mrkvičkom" bolo motivovať a inšpirovať žiakov 1. až 4. ročníka k zvýšeniu záujmu o čítanie. Žiakom sa predstavené knihy páčili a hneď si ich chceli prečítať, aby sa dozvedeli, ako sa príbeh skončí.

• Čítanie s pánom "Mrkvičkom": viac

• 5. 10. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Do školy na bicykli .

Návšteva Obecnej polície z Dvorov nad Žitavou.🚓🚦🚲🛴🚦 Ďakujeme kap. Jozefovi Pintérovi za množstvo užitočných informácií o doprave a činnosti polície.

• Do školy na bicykli : viac
      • Európsky týždeň športu

• 1. 10. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Európsky týždeň športu.

Základná škola Bešeňov sa po piaty krát zapojila do projektu Európsky týždeň športu pod hlavičkou #BeActive od 23.9.2021 do 30.9.2021. V rámci tohto dňa boli pre deti pripravená športové aktivity - štafetový beh, hod na cieľ, skok do diaľky a beh okolo kužeľov na školskom ihrisku. Deti boli aktívne a vyskúšali si svoje zručnosti vo všetkých disciplínach. Tento deň bol pre všetkých športový, a preto „ Športujeme pre zdravie!“

• Európsky týždeň športu: viac

• 1. 10. 2021
      • Tak ako každý rok, aj tento rok sme si pripomenuli tento deň, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Hlavným cieľom Európskeho dňa jazykov je upozornenie na dôležitosť učenia sa jazykov, rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti. Tento deň sme spoločne oslávili na hodinách anglického jazyka v oboch triedach zaujímavými aktivitami.

• Európsky deň jazykov : viac

• 28. 9. 2021
      • Od 27.septembra do 8.októbra 2021.

Vyrazme do školy na bicykli, kolobežkou alebo pešo a zapojme svoju školu do kampane Do školy na bicykli 2021 v termíne od 27. septembra do 8. októbra 2021.

Vytvárajme spolu prostredie, v ktorom je cesta do školy bezpečná a zábavná.

Cieľom súťaže je:

• Prinie
      • Do školy na bicykli: viac
      • Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022

• 30. 8. 2021
      • Milí rodičia!

Oznamujeme Vám, že slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 bude vo štvrtok 2.9.2021 o 8:00 hod. na školskej chodbe na 1. poschodí. Po spoločnom slávnostnom začiatku školského roka sa deti presunú do tried, kde budú pokračovať v úvodnej práci so svojimi triednymi učiteľmi. Prosíme všetkých žiakov, aby si so sebou priniesli školskú tašku, v ktorej si odnesú nové učebnice a pracovné zošity. Všetky potrebné informácie dostanete prostredníctvom triednych učiteliek. Na stravu v ŠJ je potrebné dieťa prihlásiť vyplnením zápisného lístka, ktoré rodičia obdržia v prvý deň. ŠKD bude v prevádzke od piatku do 16:00 hod.

• Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 : viac
      • Testovanie žiakov

• 23. 8. 2021
      • Vážení rodičia!

Vzhľadom na blížiaci sa začiatok školského roka Vás chceme informovať o aktuálnych možnostiach testovania žiakov v našej škole. MŠVVaŠ SR ponúka rodičom možnosť zvoliť si jednu alebo obe formy testovania dieťaťa:

1. Kloktacie PCR testy – na začiatku školského roka 2021/2022 je možno
      • Testovanie žiakov: viac
      • HURÁ NA PRÁZDNINY!

• 30. 6. 2021
      • Milí žiaci, gratulujeme Vám k úspešnému ukončeniu školského roka 2020/2021 a želáme Vám krásne leto plné veselých zážitkov.

• HURÁ NA PRÁZDNINY!: viac
      • DO POZORNOSTI!

• 20. 6. 2021
      • OZNAM!

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu ohlásených extrémnych teplôt v dňoch 21. a 22. júna 2021 bude v našej škole skrátené vyučovanie nasledovne: 1. až 4. ročník končí 4. vyučovacou hodinou o 11.35 hod. Činnosť a organizácia v ŠKD bude pokračovať v nezmenenom režime.

Milí rodičia, nakoľko podľa predpovede počasia budú naďalej vysoké denné teploty, pokračujeme v skrátených hodinách do konca týždňa – piatok 25.06.2021.

• DO POZORNOSTI!: viac
      • Workshop - z projektu Na každej škole záleží

• 7. 6. 2021
      • Dňa 7.júna 2021 popoludní sa v našej škole uskutočnil workshop k projektu Na každej škole záleží, ktorý viedla Zuzana Labašová, lektorka globálneho vzdelávania a kritického myslenia z Komenského inštitútu.

Zuzana je psychologička a na workshope nám priblížila rôzne aktivizačné metódy, ktoré žiakov vtiahnu do procesu učenia, rozvíjajú kritické myslenie a prezentačné schopnosti prostredníctvom literárneho textu. Učenie sa následne stáva aktívnou snahou namiesto pasívneho prijímania, čím sa zaručí väčšia miera zapamätaného učiva. Taktiež je spoluautorka metodickej príručky “Komu patrí zem”, ktorá ponúka desiatky aktivít na environmentálne a spoločenské témy súčasnej spoločnosti.

• Workshop - z projektu Na každej škole záleží: viac

Nedeľa 5. 5. 2024