• Enviropátračky - Klíma a počasie

• 2. 6. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Enviropátračky - Klíma a počasie.

V rámci ŠKD sa počas mája deti - členovia klubu Žitava v rámci enviromentálneho projektu Strom života v súlade s ročným plánom enviromentálnej výchovy na našej škole zapojili do súťaže Enviropátračky – Klíma a počasie, v ktorej plnili tieto úlohy:

• Enviropátračky - Klíma a počasie: viac
      • MDD

• 1. 6. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album MDD.

Opekačka a športové aktivity.

• MDD: viac
      • Medzinárodný deň detí

• 1. 6. 2021
      • V triede 2. a 4. ročníka sa začal MDD maratónom spoločenských a zábavnych hier. Žiaci si navzájom predstavili svoje obľúbene hry a potom to už začalo. Activity, Veža, Ubongo, Double, Pexeso, Počítanie a rôzne iné zábavné aktivity sa hrali do 9.30. Všetci sme da dobre zahrali a už sme sa aj chystali na dobrú

• Medzinárodný deň detí: viac
      • 23.apríl - Svetový deň knihy a autorských práv

• 27. 4. 2021
      • Žiaci 2. a 4. ročníka si tento výnimočný deň pripomenuli v našej školskej knižnici.

Dozvedeli sa, že UNESCO na svojom 28. zasadaní roku 1995 prijalo rezolúciu, ktorou sa 23. apríl stal Svetovým dňom knihy a autorských práv.

S myšlienkou podporiť takýmto spôsobom status knihy a upozorniť zároveň na problematiku autorskej legislatívy prišla španielska vláda. V španielskom Katalánsku bol totiž zvyk na sviatok sv. Juraja obdarovať ružou všetkých tých, ktorí si kúpili knihu.

• 23.apríl - Svetový deň knihy a autorských práv: viac
      • Deň Zeme v ŠKD

• 23. 4. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v ŠKD.

Každý rok 22. apríla je Deň Zeme. Je to ekologicky motivovaný sviatok, kedy sa snažíme v oveľa väčšej miere poukazovať na ničenie a znečisťovanie životného prostredia a možnosti jeho ochrany. Aj naše šikovné deti sa zamysleli nad tým, ako môžu chrániť životné prostredie, aby ostalo krásne a čisté aj pre budúce generácie. V ŠKD mali pripravené rôzne aktivity, ktoré s radosťou a hravo zvládli. A. Šimonová

• Deň Zeme v ŠKD: viac
      • MATEMATICKÝ KLOKANKO

• 22. 4. 2021
      • Naši žiaci sa zapájajú do rôznych vedomostných súťaží. Jednou z nich je aj najväčšia matematická súťaž na svete Matematický Klokanko, ktorú riešili žiaci 1. ročníka až 4. ročníka dňa 20.4.2021. Žiakom sa na Klokanovi páči, že

• obsahuje zaujímavé a nie príliš náročné úlohy zo všetkých kútov plané
      • MATEMATICKÝ KLOKANKO: viac
      • Deň Zeme v ŠKD

• 22. 4. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v ŠKD.

Naše šikovné deti z ŠKD v rámci Dňa Zeme čistili prírodu v okolí rieky Žitava. Počasie nám prialo, slniečko nás zohrievalo a my sme urobili kus užitočnej práce pre záchranu našej planéty. A.Šimonová

• Deň Zeme v ŠKD: viac

• 15. 4. 2021
      • Hviezdoslavov Kubín je celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe recitačných kolektívov a divadiel poézie detí, mládeže a dospelých. Je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v umeleckom prednese, ktorý je prostriedkom na vyjadrenie vlastných pocitov, záujmov, názorov a postojov prostredníctvom zvolených literárnych textov a vlastného rečového prejavu. Školské kolo sa v našej škole realizovalo 15. apríla 2021. Súťažilo 9 žiakov v 2 kategóriách - v prednese poézie a v prednese prózy.

• Hviezdoslavov Kubín : viac

• 14. 4. 2021
      • Aj tento školský rok sme mali úspešných riešiteľov školského kola Pytagoriády, ktorí boli pozvaní do okresného kola. Okresné kolo sa uskutočnilo online formou a zúčastnili sa ho žiaci tretieho ročníka: Adam Kunka, Noel Malý, Patrik Seres a Zara Tóth. Pripravovala ich pani učiteľka Mgr. Valéria Straňáková.

• Pytagoriáda: viac
      • Usmernenie k podmienkam prezenčného vzdelávania žiakov

• 26. 3. 2021
      • Vážení rodičia!

Vzhľadom k súčasnej pandemickej situácii si Vás dovoľujeme upozorniť, že

1. rodič, ktorého dieťa sa prezenčne vzdeláva v škole, každých 7 dní podáva škole

- Čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti (na stránke školy)

- Kópiu negatívneho testu jedného z rodičov (platného 7 dní);

• Usmernenie k podmienkam prezenčného vzdelávania žiakov: viac
      • DEŇ VODY

• 23. 3. 2021
      • 1.a 3.ročník

Deň vody svojimi aktivitami oslávili aj prváci a tretiaci. Najprv čítali text o vode, kde sa dozvedeli nové informácie. pracovali s pracovnými listami. Potom vo vodnom kráľovstve počítali s rybičkami. Pozreli si krásny príbeh Kolobeh vody v prírode. Na záver si preverili svoje vedomosti v obrázkovej skladačke.

• DEŇ VODY: viac
      • Deň vody v ŠKD

• 22. 3. 2021
      • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody v ŠKD.

Dňa 22. marca si deti v ŠKD, pripomenuli Deň vody. Hravou formou zábavných aktivít riešili kvízy o vode a vyrobili plagát zobrazujúci význam vody pre prírodu a život človeka. Pripomenuli si, že voda je nevyhnutná pre život na našej zemeguli a že si ju musíme vážiť.

• Deň vody v ŠKD: viac
      • 22.marec: Svetový deň vody

• 22. 3. 2021

• 💙Svetový deň vody💙 si pripomíname 22.marca každý rok aj v našej škole. 💙Žiaci 2. a 4.ročníka mali tematické vyučovanie, kde prostredníctvom aktivizujúcich metód riešili úlohy zamerané na 💙Deň vody.💙Nechýbal brainstorming, motivačný film o vodičke, aktívne počúvanie, čítanie s porozumením, matem.úlohy na tvorivosť. 💙Spätná väzba, relaxačná chvíľka, dodržiavali pitný režim zdravou a čistou vodičkou.💙

• 22.marec: Svetový deň vody: viac
      • Návrat do škôl 2021 aktualizovaný k 8.3.2021

• 4. 3. 2021
      • Vážení rodičia, žiaci nastupujú do školy po jarných prázdninách 8.3.2021. Prosíme rodičov, aby vyplnili prílohu 11c - čestné prehlásenie pre ZZ, ktorí nemôžu pracovať z domu alebo prílohu 11a - čestné prehlásenie pre ZZ detí a žiakov, ktorí nemajú prístup k dištančnému vzdelávaniu cez EDUPAGE. Ďakujeme.

• Návrat do škôl 2021 aktualizovaný k 8.3.2021: viac

Nedeľa 5. 5. 2024