• Do fotogalérie bol pridaný nový album Hviezdoslavov Kubín.

Školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavovho Kubín sa uskutočnilo 25. januára 2024 v školskej knižnici. Všetkým zúčastneným ďakujeme za pekný prednes a pani učiteľkám za prípravu žiakov. Oceneným žiakom blahoželáme.

V prednese prózy sa umiestnili žiaci:

1. miesto: Bryan Liam Borguľa, 4. ročník

2. miesto: Raisa Mária Borguľová, 2. ročník

3. miesto: Patrik Ivan, 4. ročník

• Luskáčik

• Návšteva divadelného predstavenia Luskáčik v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Svetoznámy príbeh Luskáčik z pera E.T.A. Hoffmana, spisovateľa neskorého romantizmu, ktorý je vo svete známy aj vďaka baletu P.I.Čajkovského, dostal tentoraz bábkovú podobu.

Môže sa stať pravdou to, čomu veríme? Môžu sa naše sny a myšlienky stať skutočnými?

Inscenácia Luskáčik priniesla príležitosť pre deti aj dospelých, aby prežili príbeh hlavnej hrdinky spolu s ňou a opäť vďaka tomu pocítili silu dobra a rozprávok.