• Ranč pod Babicou

• Školský výlet na Ranč pod Babicou dňa 10. júna 2022 sa vydaril. Žiaci spolu s pani učiteľkami a rodičmi si prezreli Zverinec, v ktorom mohli vidieť viac ako 40 druhov zvierat zo 6 svetadielov Zeme.

Väčšinu zvierat si odchovali sami, avšak niektoré z nich sú dovezené z nedôstojných podmienok, z rôznych miest nielen na Slovensku, ale aj v  Európe. Aj my sme radi, že im mohli pomôcť, poskytnúť im kľudný „ dôchodok“ a popritom ich  vystavovať  pre potešenie  všetkých, hlavne pre deti.

Počas prehliadky sa deti poprechádzali aj popri rybníku, navštívili Shrekov príbytok, kamenný dom Flinstonovcov. Nakoniec sa vyšantili na detskom ihrisku. Prišli sme domov plní dojmov a nezabudnuteľných zážitkov.

Mgr. Lívia Kuchtová

• MDD

• 1. jún  - Medzinárodný deň detí

MDD je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta 1. júna a na Slovensku sa slávi od roku 1952.

Aj v našej škole sme tento sviatok detí oslávili rôznymi aktivitami. Pohoda, radosť z hry, zábava, opekačka, jahody z Emilove Sady, sladké červené melóny, športové aktivity na školskom ihrisku, taký bol tohtoročný Medzinárodný deň detí.

Ďakujeme za sponzoring Obecnému úradu v Bešeňove a tiež našim rodičom:

Katarína Kunková, Martina Gúghová, Silvia Seresová Recsková, Vladimir Lobb, Zita Timoranszká Zelenáková.

Mgr. Lívia Kuchtová. riad. školy.