• Najzaujímavejšie popoludnie v školskej knižnici

• 25.októbra 2010 sa uskutočnilo najzaujímavejšie popoludnie v školskej knižnici. Naši žiaci sa v škol- skom klube detí oboznámili formou prezentácie s výrobou knižiek - od ťažby dreva až po konečné spracovanie papiera.Potom im pani vychovávateľka prečítala úryvok z knihy Márie Ďuríčkovej Danka a Janka v školskej knižnici.V závere tohto zaujímavého popoludnia žiaci tvorili rozprávkový domček pre Danku a Janku, navrhovali im oblečenie a vytvorili pekné ilustrácie.Pozri fotoalbum.angel

•

Žiaci 3. a 4. ročníka sa v  týždni od 18.10.2010 do 22.10.2010 zúčastňujú plaveckého výcviku na plavárni Strednej odbornej školy vo  Dvoroch nad Žitavou. Pedagogický dozor má p.vychovávateľka Bc.Andrea Šimonová.Inštruktorom plávania je pán Sovský zo SOŠ.Žiaci sa tešia každý deň na plavecký výcvik, po príchode do školy rozprávajú ,čo sa v ten deň naučili.Pozri fotoalbum.

• Exkurzia do hvezdárne v Hurbanove

• V utorok 12.októbra 2010 sa žiaci našej školy zúčastnia exkurzie do hvezdárne v Hurbanove.Odchod je ráno o 9.15 hod. autobusom. Od 10.00 hod. do 11.45 hod.máme naplánovanú návštevu hvezdárne, planetária, kde sa žiaci dozvedia veľa  zaujímavých informácií a poznatkov o našej planéte Zem a planétach slnečnej sústavy.Príchod do školy je okolo 12.30 hod.Po obede pokračuje činnosť žiakov v ŠKD.Pozri fotoalbum.

• Jesenný zber papiera

• Jesenný zber papiera sa uskutočnil v dňoch 27.9. do 1.10.2010.

Riaditeľstvo ZŠ Bešeňov vyjadruje svoje poďakovanie všetkým rodičom, ktorí sa do zberu zapojili.

Osobitne ďakuje mamičkám, ktoré mali službu pri zbere papiera  - p. Z. Bernáthovej, M. Szolárovej, Z. Bartalovej, M. Tóthovej, H. Geróovej, Z. Takácsovej, Z. Vaszkovej, E. Bujdákovej, Gúghovej, A. Rečkovej, Hruškovej.

• POZVÁNKA

•

Riaditeľstvo ZŠ Bešeňov srdečne pozýva rodičov na plenárne zasadnutie Rodičovského združenia

dňa 30.septembra 2010 o 15.30 hod.v budove našej školy.

• 65 rokov ZŠ Bešeňov

•

65.výročie svojho založenia si naša škola pripomenula slávnostnou akadémiou.Úvod oslavy sa začal v budove základnej školy, kde si bývalí absolventi so záujmom prezreli  priestory školy,ktorá bola slávnostne odovzdaná 12.júna 2006.

Potom  všetci pozvaní hostia,absolventi ,rodičia prešli do Kultúrneho domu,kde sa začala slávnostná akadémia .Úvod podujatia patril bývalým absolventom školy.Po básni,ktorú predniesla Hanka PAVLÍKOVÁ,nasledovala pieseň Ľuboša BERNÁTHA s  názvom Ave verum.S klavírnym sprievodom Mgr.art Gabriely Bernáthovej ju zaspievala operná speváčka Helga Varga - Bach.

Vo svojom príhovore Mgr.Boris Holič, metodik KŠÚ v Nitre, pri príležitosti 65.výročia založenia školy vyslovil  pani riaditeľke poďakovanie za dlhoročnú úspešnú prácu v oblasti školstva a odovzdal jej  Pamätný list  Základnej škole Bešeňov, podpísaný pánom prednostom KŠÚ v  Nitre PaedDr.Vladimírom ĎUGOM.

Takisto vystúpila s poďakovaním a želaním zdravia a úspechov  v našej náročnej a zodpovednej práci pani inšpektorka Mgr.Anna Bónová zo Štátnej školskej inšpekcie, zo Školského inšpekčného centra v Nitre, pracovisko Nové Zámky.

Po príhovore pani riaditeľky Mgr.Lívie Kuchtovej si prítomní pozreli prezentáciu o histórii školy 65 rokov ZŠ slovom a obrazom, ktorú pripravila a predniesla PaedDr.Katarína Mazanová,rodená BARMOŚOVÁ.

PaedDr.Rozália Barmošová,odborná pracovníčka Spoločného školského úradu vo Dvoroch nad Žitavou a bývalá riaditeľka zhodnotila pôsobenie školy slovami: " ZŚ Bešeňov sa vyrovná ktorejkoľvek plnoorganizovanej škole.Vedomosti žiakov sú dokonca ešte lepšie.pretože sú ročníky spojené,žiaci sa učia samostatnosti.Je to skôr výhodou.Keď naši žiaci prešli na spádovú školu,boli vždy vychválení,vedeli byť aktívni, vedeli samostatne pracovať.Nikde sa nestratili,našli si svoje miesto v živote.Z tejto školy máme veľa vysokoškolákov,lekárov,inžinierov ,právnikov, ktorí jej robia dobré meno dokonca aj vo svete."

Jedným z absolventov školy je aj starosta obce Bešeňov Ing.Gabriel Timoranský,ktorý dodáva:" Pýchou každej školy sú predovšetkým jej žiaci a absolventi.Na tých našich sme právom hrdí.Práve oni sú meradlom úspešnosti školy."

Žiaci  ZŠ Bešeňov a piataci zo ZŠ Dvory nad Žitavou, ako aj predškoláci MŠ Bešeňov vystúpili s folklórnym pásmom,piesňou i tancami.Pestrý program ukončili mažoretky obce Bešeňov a všetci účinkujúci si na javisku zaspievali  Európsku znelku škôl a rodičov  "Čím by si chcel byť ?".

Riaditeľka školy odovzdala plaketu Jána Amosa Komenského bývalým riaditeľkám školy Žofii Dimitrovovej, PaedDr.Rozálii Barmošovej , Mgr.Emílii Polákovej a starostovi obce Ing.Gabrielovi Timoranskému.

• Poďakovanie

•      Riaditeľstvo ZŠ Bešeňov sa aj touto cestou chce poďakovať všetkým bývalým absolventom našej školy, ktorí sa doteraz zapojili do zbierky starých fotografií a poslali o sebe informácie k pripravovanej výstave z príležitosti 65.výročia našej školy. Zároveň vyzývame tých,ktorí si ešte nenašli čas alebo sú pracovne zaneprázdnení,aby sa pripojili a prispeli tak k úspechu tejto významnej udalosti.

• Škola,ktorej to myslí - projekt združenia Orava sa pomaly chýli ku konečnej fáze. 16.apríla 2010 sa stretneme s našimi lektormi predposlednýkrát v Leviciach. So zápalom a prirodzenou zvedavosťou aplikujeme všetky nové poznatky a vedomosti, metódy a postupy do výchovno-vzdelávacieho procesu. Naši žiaci prijímajú nové formy vyučovania s radosťou. Pevne veríme,že sa naša snaha zúročí a žiaci si postupne osvoja kritické myslenie a schopnosť učiť sa učiť sa.

www.zdruzenieorava.sk